Web & Mobile Development UI & UX Design Fintech & Blockchain Jak pracujemy? Blog

Fintech

Nowa jakość dla bankowości i finansów.

Zobacz więcej

HYPE4 specjalizuje się w projektach dla sektora finansowego. Wspieramy banki, instytucje finansowe i doradcze w tworzeniu nowoczesnych produktów internetowych i mobilnych. Pracowaliśmy nad rozwiązaniami m.in. dla mBanku, Orange, banku BPS, Spółdzielczej Grupy Bankowej, Banku Nordea, MassPay, SkyCash, PAYBACK czy SAGE.

Iphone with black screen

Nowoczesny fintech

Aplikacja finansowa powinna odznaczać się możliwie najwyższą jakością wykonania i prezentować się równie profesjonalnie jak większość popularnych aplikacji konsumenckich. Podczas pracy nad projektem skupiamy się na eliminowaniu archaicznej metodyki. Przestarzałe rozwiązania zastępujemy nowoczesnymi, zgodnie z najnowszymi trendami user experience. Mamy doświadczenie w budowaniu produktów wykorzystujących machine learning oraz chat-boty. Dbamy o czytelność, właściwe komunikaty kolorystyczne i przyjazność interfejsu - wiemy, że nawet drobne zmiany mogą znacznie usprawnić użyteczność, a w konsekwencji zwiększyć zadowolenie użytkownika. Projektujemy również animacje, które wzbogacają interakcje z interfejsem, aby stały się angażujące, ciekawe i zrozumiałe.

Fintech application screen on tablet

Zaufanie i bezpieczeństwo

Profesjonalne projekty informatyczne dla sektora finansowego powinny budzić wśród użytkowników zaufanie i poczucie bezpieczeństwa, które osiągalne jest poprzez umiejętne połączenie wytycznych marki klienta z najlepszymi praktykami user experience.
Mamy doświadczenie w projektowaniu zabezpieczeń (jak PIN, hasło, token) oraz zabezpieczeń biometrycznych (skanowanie twarzy, odcisk palca, rozpoznawanie głosu). Optymalizowaliśmy procesy składające się z długich formularzy tak, by skutecznie zminimalizować procent odrzuceń.

Fintech application screen on telephone

“Kontrola jakości.”

— Gotowy produkt musi być zgodny z projektem.

Rozwiązania dopracowane w najdrobniejszych szczegółach

Kontrola jakości to niezwykle ważny, choć często pomijany krok podczas budowania produktów finansowych. Przeprowadzamy ją w formie dokładnego ("co do piksela") audytu, aby końcowy produkt był jak najbardziej zbliżony do projektu. Korzystamy z rozbudowanych procesów QA, skutecznych zarówno dla finansowych startupów, jak i dużych korporacji.