Makiety UX - najlepsze praktyki w projektowaniu

Przeczytaj

Najnowsze posty

Design + UX

Makiety UX - najlepsze praktyki w projektowaniu

Makieta, czy też "Architektura informacji" to sposób prezentacji jak działa produkt, bez skupiania się na detalach wizualnych. Zwykle są to szare prostokąty, pokazujące jedynie ogólny układ. Czy jednak taki sposób działania ma w ogóle sens?

Design + UX

Jak dobrać menu do aplikacji lub strony RWD?

Hamburger Menu - czasem też nazywany „tortem” - to trzy poziome kreski, w założeniu mające sugerować nawigację. Poza małymi wyjątkami klik / tap na tę ikonę wywołuje wysuwane z boku menu z odnośnikami.

Design + UX

Jak rozwiązać problemy ze stroną lub aplikacją?

Czy Twoja strona lub aplikacja mobilna radzi sobie gorzej, niż zakładałeś? Bardzo możliwe, że problem można rozwiązać o wiele szybciej i sprawniej, niż obiecują typowe agencje UX.

Development

Konferencja PPK w Twojej firmie dla Analiz Online

Dla naszego klienta - Analiz Online - wykonaliśmy kolejny projekt oraz wdrożenie - tym razem strony internetowej, brandingu, materiałów eventowych, reklamowych, oraz komunikacji social media dla konferencji poświęconej Pracowniczym Planom Kapitałowym.

Design + UX

Wpływ jakości UI aplikacji na zaufanie użytkownika

W poprzednim blogu omówiliśmy sobie wpływ "wartości", czy też "profitu" na zaufanie użytkowników. Jeśli Wasz produkt ma wysoką wartość dla użytkownika, to zaufanie pojawia się samo.

Design + UX

Jak zdobyć zaufanie i lojalność użytkowników Twojej aplikacji?

Na zaufanie do produktu składa się kilka podstawowych czynników. Warto pamiętać o każdym z nich, szczególnie, że część jest relatywnie łatwa do osiągnięcia.

Blockchain

Podsumowanie konferencji HardFork 2018

Nasza krótka relacja z konferencji TNW - Hard Fork Decentralized 2018 w Londynie poświęconej projektom opartym o Blockchain.

Blockchain

HYPE4 w Blockchain Club Alior Banku

=== Podczas jednego ze spotkań Blockchain Club Alior Banku opowiadaliśmy o roli user experience w zwiększeniu zasięgów produktów krypto/blockchain.

Design + UX

Analiza designu projektów kryptowalutowych

Bazując na naszej wiedzy i doświadczeniu oceniliśmy jakość designu na stronach internetowych wszystkich kryptowalut. Wymagało to ręcznego przejrzenia ponad 2000 stron internetowych oraz szybkiej oceny jakości UI, czytelności, unikalności itd.

Blockchain

Twój Token ERC20 nie jest produktem!

Widzieliśmy to już wielokrotnie - rzucająca się w oczy strona internetowa ze sloganem obiecującym rozwiązanie kolejnego problemu.

Blockchain

UX - Blockchain Business Łódź

18 Lutego byliśmy w Łodzi, gdzie podczas Blockchain Business Łódź opowiadaliśmy o roli UX (a szczególnie kontroli jakości) w rozwoju projektów krypto / blockchain. Pokazaliśmy dobre praktyki, omawiając szczególnie dokładnie przykłady negatywne.

Marketing

Czy to koniec reklamy bannerowej w internecie?

Internet by się zareklamować musi wyjść z siebie i stanąć obok.

Blockchain

Blockchain w PKO Banku Polskim

Kiedy PKO w 2017 roku zapowiadało otwarcie się na technologię Blockchain, wiele osób związanych z tą branżą było sceptycznych.

Design + UX

Web design bardzo się zmienił przez 20 lat

Z racji tego, że minęło już 20 lat, odkąd stawialiśmy swoje pierwsze kroki w projektowaniu stron internetowych, nadszedł czas na małą podróż w czasie. Zapraszamy do lat 90-tych!

Design + UX

HYPE4 - Sketch Meetup w Google Monachium

28 lutego byliśmy w siedzibie Google w Monachium, by opowiedzieć o budowaniu MVP, historii projektowania oraz kontroli jakości zarówno w dużych jak i małych projektach. Naszym celem było zwrócenie uwagi na jakość UI jako element budujący zaufanie, a często pomijany.

Stwórz produkt z Hype4

Jak pracujemy?
Porozmawiajmy